Aktualności

Wszechświat Wokół Nas

0
planetarium 1

planetarium 1To była nietypowa lekcja fizyki i geografii – pod sklepieniem nieba. W sobotę naszą szkołę odwiedziło przenośne Planetarium Nieba Północnego z seansem zatytułowanym “Wszechświat wokół nas”. Uczniowie mieli okazję “na żywo” obserwować gwiazdozbiory widoczne na niebie w różnych porach roku.

Gwiazdy i planety Układu Słonecznego krążące dookoła Słońca pod kopułą planetarium były na wyciągnięcie ręki. Projekcja odbyła się w specjalnej nadmuchiwanej kopule w kształcie kuli, która już na samym wstępie zrobiła na uczniach duże wrażenie. Zaciemnione wnętrze kopuły stanowiło idealną namiastkę kosmosu. Była to rewelacyjna okazja do pogłębienia wiedzy na temat zjawisk astronomicznych. Uczniom taka nietypowa lekcja bardzo się podobała i sprawiła ogromną radość, pozostawiając niezapomniane wrażenia.

Monika Kowalska

planetarium 1 planetarium 2 planetarium 3  

 

Przedświąteczne Spotkania

Poprzedni artykuł

Zapraszamy na GIMBAL

Następny artykuł