Aktualności

Z kroniki najmłodszych klas…

0
Z kroniki
  • Warsztaty ” Wirowanie – grawitacja”
    Na początku października dzieci z klas 1-3 wzięły udział w warsztatach, które miały im przybliżyć temat grawitacji i wirowania w świecie fizyki. Uczniowie zastanawiali się, dlaczego planety poruszają się po określonych torach, a ludzie nie spadają z Ziemi. Starali się też zrozumieć, co porusza się szybciej – światło czy dźwięk. Każdy problem musieli rozwiązać samodzielnie, a to okazało się nie lada wyzwaniem. Na zakończenie zajęć dzieci przekonały się, że można ułożyć na jednym gwoździu sześć dodatkowych gwoździ bez użycia jakiegokolwiek mocowania. Na wszystko można znaleźć sposób. Warto się uczyć!
  • Wizyta w bibliotece
    “Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” (Wisława Szymborska)”
    W połowie października klasa 2c wybrała się do Biblioteki Miejskiej we Wronkach.  Dzieci zostały ciepło przyjęte przez panie bibliotekarki, które przeczytały im opowiadanie o złodziejaszku książek oraz opowiedziały o zasadach panujących w bibliotece. Dzieci były oczarowane ilością i różnorodnością książek oraz ciszą panującą w bibliotece. Na zakończenie wizyty, chętni uczniowie zapisali się do biblioteki i wypożyczyli swoje pierwsze książki. Mam nadzieję, że to początek pięknej przygody z czytaniem! Fotorelacja

 

Joanna Sip-Grochowska

Dzień Muzyki

Poprzedni artykuł

“…bo fantazja, fantazja jest od tego…”

Następny artykuł