Aktualności

Z okazji Dnia Pszczoły

0
Dzień Pszczoły w 2a

Pod koniec maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pszczoły. Z tej okazji klasa 2a oraz dzieci uczestniczące w kółku rozwijającym “Nauka na wesoło” poznały zwyczaje pszczół: jak zbierają pyłek, czym się żywią, co produkują, jak spędzają zimę oraz – kto jest największym wrogiem pszczół. Dzięki uprzejmości Pana Marka Szymaniaka, byłego pszczelarza dzieci mogły zobaczyć: specjalny kapelusz, ramkę, podkurzacz, kit pszczeli oraz świece wykonaną z wosku. Tak jak pszczoła zbieraczka wykonuje taniec, kiedy odkryje pokaźne źródło pokarmu, tak dzieci przy użyciu własnoręcznie wykonanych rekwizytów zaprezentowały na boisku szkolnym taniec “pszczela mowa”. Dodatkowo na zajęciach rozwijających uczniowie wykonali eksperyment pt. “Siła Papieru”.  Patrząc na konstrukcje uczniów myślę, że spokojnie poradziliby sobie z budową ula;) Najwięcej kilogramów udźwignęły papierowe filary Poli Gierak. Brawo;)  Fotki….

Julia Spychała

Koleżanki i Koledzy!

Poprzedni artykuł

Drogi Uczniu SP3! Kliknij i przeczytaj!

Następny artykuł