Aktualności

Zjazd Herbertowskich Szkół – 19-21 września 2013

0
Zjazd Herbertowskich Szkół

W dniach 19-21 września 2013 roku odbył się XV Ogólnopolski Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół, którego gospodarzem był Zespół szkół Społecznych nr 1 im. Zbigniewa Herberta Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Kołobrzegu.

W Kołobrzegu spotkali się dziś nauczyciele i uczniowie ze szkół, które noszą imię wybitnego polskiego poety – Zbigniewa Herberta. Jest ich łącznie 20. Zjazd rozpoczął się uroczystą mszą w Bazylice Mariackiej. Następnie, uczestnicy nabożeństwa przeszli z transparentami spod świątyni do Regionalnego Centrum Kultury imienia Zbigniewa Herberta. Tam odbyły się wykłady dotyczące osoby i twórczości poety oraz spektakl oparty na wierszach Herberta autorstwa Wojciecha Czaplewskiego, pt. “Umarli proszą o bajki”.

Galę Zjazdu uświetniło wystąpienie Prezesa Klubu Herbertowskich Szkół Pana Wojciecha Kalickiego, podczas którego 15 nauczycieli odznaczono Medalami Komisji Edukacji Narodowej. Wśród odznaczonych znalazły się: się Pani Grażyna Maćkowiak oraz Pani Beata Pyzik. Następnie wręczone zostały nagrody laureatom ogólnopolskich konkursów: literackiego pt. „List do Księcia Poetów” i plastycznego pt. „Mityczni bohaterowie Zbigniewa Herberta”. Przyznano 15 nagród głównych oraz 16 wyróżnień.

Wśród nagrodzonych w konkursie literackim znalazł się Sebastian Przybylak (II miejsce) – tegoroczny absolwent gimnazjum.

W konkursie plastycznym wszystkie nagrody (I,II i III miejsce) oraz 3 wyróżnienia zdobyli nasi uczniowie. Są to w kolejności: Marta Bartkowiak, Magdalena Dłuzewska, Julia Grochowska, Lena Nowak, Dawid Hatka i Julia Nawrot.

DSC01974 DSC01987 DSC02000 DSC02006
DSC02041 DSC02056 DSC02067 medal 731
medal 735 medal 736 medal 737 medal 750

Integracja Klas Pierwszych

Poprzedni artykuł

Biegi Przełajowe

Następny artykuł