Aktualności

Zróbmy szum wokół wody

0
Logo PAH

„Zróbmy szum wokół wody” to hasło tegorocznej akcji organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną, związanej z obchodzonym w marcu Międzynarodowym Dniem Wody.

Od dawna słyszymy z różnych źródeł jak cenna jest woda i jak my ludzie przyczyniamy się do jej zanieczyszczenia. Czy naprawdę jesteśmy świadomi zagrożeń związanych z brakiem czystej wody?

W tym roku Podstawówka z Polnej postanowiła włączyć się w projekt PAH-u i zwrócić uwagę uczniów na problem nadmiernego marnotrawstwa wody.

Przez cały marzec podczas zajęć: biologii, chemii, geografii, fizyki, edukacji dla bezpieczeństwa a nawet języka angielskiego, nauczyciele poruszali tematykę, dotyczącą procesów z udziałem wody oraz sposobami jej oszczędzania.

Uczniowie klasy 7c, realizujący w szkole innowację edukacyjną z zakresu ekologii, przygotowali zajęcia w formie zabaw i doświadczeń dla uczniów klas pierwszych i drugich o tematyce wodnej. Wspólnie z naszymi maskotkami Wodnisią i Kroplikiem wyjaśnili młodszym Koleżankom i Kolegom korzyści płynące z oszczędzania wody.

Pamiętajmy, wszyscy mamy wpływ na otaczające nas środowisko. Kilka kropel wody zaoszczędzonej codziennie przez każdego z nas daje duży zysk. Dlatego zróbmy wspólnie „szum wokół wody” – nie tylko w dniu jej święta.  Fotoreportaż.

Patrycja Wituska – opiekunka projektu

Prezentacja na temat oszczędzania wody – poniżej

Pożeracze książek

Poprzedni artykuł

Wiosenny konkurs

Następny artykuł