20 listopada – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Dzień Praw Dziecka

Dokumentem opisującym prawa Dzieci jest ratyfikowana w Polsce w 1991 roku Konwencja o Prawach Dziecka, przyjęta dwa lata wcześniej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Na mocy tego dokumentu niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, dzieciom na całym świecie przysługują TAKIE SAME PRAWA!
W Naszej szkole z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka przedstawiono wszystkim uczniom prezentację multimedialną mówiącą o przywilejach, jakie im przysługują. Uczniowie klas 1-3 rysowali w herbach wybrane prawa dziecka, które ich zdaniem są dla nich najważniejsze. Natomiast uczniowie klas 4-7 mieli możliwość wykazania się swoją wiedzą w krótkim quizie.
Uczniom na przerwach towarzyszyła wesoła muzyka i tańce.
Dziękujemy Lenie i Zuzi z klasy 5a oraz Dawidowi, Natanielowi i Bartoszowi z klasy 6s za pomoc w realizacji tej inicjatywy. Fotorelacja – na FB

Karolina Rzepa, Patrycja Walorczyk

Spotkanie uczniów z kuratorem sądowym