Aktualności

Spotkanie uczniów z kuratorem sądowym

0

22 listopada 2023 r. w ramach działań profilaktycznych, naszą szkołę odwiedził pan Łukasz Kulski – kurator zawodowy przy Sądzie Rejonowym w Szamotułach.
Uczniowie klas 5a, 5b, 5s i 6s w obecności wychowawców zapoznali się z pracą profilaktyczno- resocjalizacyjną kuratorów sądowych. Dowiedzieli się, jaka jest odpowiedzialność karna osób nieletnich. Pan Kurator wyjaśnił na czym polega współpraca sądu ze szkołą, innymi instytucjami, rodziną i młodzieżą. Tematyka spotkania obejmowała także zagadnienia dotyczące konsekwencji zachowań ryzykownych i niedopuszczalnych. Na koniec pan kurator przybliżył nam kwestię mediacji rówieśniczej.
Uczniowie podziękowali prowadzącemu za wartościową i interesującą prelekcję, zapewniając, że wynieśli z niej wiele cennych informacji. Zdjęcia na FB

Katarzyna Giersberg-Oleksiak

20 listopada – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Poprzedni artykuł

Brawo dziewczyny!

Następny artykuł