Aktualności

Czy pizza może być zdrowa?

0
Dzień pizzy
Tak. Do tego wniosku doszli uczniowie klasy pierwszej, którzy w ramach Światowego Dnia Pizzy po żywej dyskusji postanowili „przyrządzić” zdrową wersję tego znanego na całym świecie dania. Plasterki ogórka, czerwone pomidorki, pomarańczowe papryki i purpurowe cebule sprawiły, że znany fast food zmienił oblicze.
Drożdżowe ciasto wyrabiane z sercem, połączone ze zdrowymi warzywami posłużyło nam do omówienia piramidy zdrowego odżywiania. Teraz już wiemy, że nie nawet pizzę można przyrządzić w sposób zdrowy. Wystarczy niezdrowe dodatki zastąpić świeżymi warzywami. Kupionymi od lokalnych gospodarzy. A więc Buon Apetito…😋
Sabina Jasińska, Anna Kowalska

Ach ten karnawał…

Poprzedni artykuł

Rekrutacja do klasy IV oddziału sportowego

Następny artykuł