Aktualności

„Czytam w Podróży… Herberta”

0
czytam-herberta

czytam-herberta27 marca 2014 roku, uczniowie Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta, wraz z opiekunami, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Czytam w podróży… Herberta”.

Z samego rana pierwsze grupy uczniów wyruszyły na spotkanie potencjalnych czytelników utworów Herberta. Każdy z uczniów musiał przełamać swoją nieśmiałość, podejść do wybranych osób, poinformować o akcji i podarować zakładkę, na której znalazły się teksty z wybranych dzieł naszego patrona. Często uczniowie spontanicznie odpowiadali na pytania, dotyczące twórczości Herberta, które zadawały im osoby, spotkane w czasie wędrówki po mieście. Podzieleni na kilka grup odwiedziliśmy następujące miejsca: dworzec kolejowy we Wronkach, Bibliotekę Miejską, zakłady pracy „Amica” oraz „Spomasz”, niektóre sklepy, znajdujące się w centrum miasta, a jedna z grup wybrała się w podróż „Naszym Busem” z Wronek do Kłodziska i w czasie jazdy zachęcała do czytania utworów Zbigniewa Herberta. Przez wszystkie spotkane osoby byliśmy traktowani z ogromną życzliwością i uśmiechem, można było zauważyć, że nie tylko muzyka, ale także literatura łagodzi obyczaje. Udział w akcji był dla nas wspaniałym doświadczeniem, wyzwolił też poczucie dumy z tego, że uczymy się i pracujemy w szkole imienia Zbigniewa Herberta. Czekamy z niecierpliwością na III edycję akcji, wiosną 2015 roku.

Fotoreportaż

Kajetan Nowak w Finale Konkursu Astrorobot

Poprzedni artykuł

Konkurs Wiedzy o Prawie

Następny artykuł