Aktualności

Dzień Bezpiecznego Internetu

0
Dzień Bezpiecznego Internetu 2017

Dzień Bezpiecznego Internetu 20177 lutego 2017 r. obchodziliśmy w całej Europie Dzień Bezpiecznego Internetu – pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”. To już 13. edycja tego wydarzenia w Polsce, podczas którego szczególnie podkreślony został potencjał internetu, który młodzież może wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

Nasze, gimnazjalne obchody DBI rozpoczęły się po feriach 13 lutego 2017 r. Przez cały tydzień, na lekcjach informatyki odbywały się zajęcia edukacyjne, w czasie których zwracano uwagę na przeróżne zagrożenia związane z użytkowaniem Internetu. Pogadance towarzyszyły filmy i spoty edukacyjne a w trakcie zajęć dyskutowaliśmy z młodzieżą o prywatności w globalnej Sieci, o potrzebie ochrony osobistych danych, o zarządzaniu prywatnością, o publikowaniu i udostępnianiu zdjęć i postów, zwłaszcza podczas korzystania z serwisów społecznościowych. Przypomnieliśmy uczniom o potrzebie wylogowywania się z serwisów, o stosowaniu silnych haseł do swoich kont, bo “łatwe hasło, to złe hasło!”. W ramach obchodów DBI, na szkolnych korytarzach rozdawaliśmy także naklejki z logo Dnia Bezpiecznego Internetu 2017. Pojawiła się także tematyczna, duża gazetka związana z bezpieczeństwem w Sieci. Zwieńczeniem obchodów DBI w naszej szkole było przedstawienie, przygotowane (pod kierunkiem p. Rafała Nawrockiego) przez uczniów z klasy 3 A.

Bogna Kmita, Monika Kowalska, Rafał Nawrocki

Dzień Bezpiecznego Internetu 2017  Dzień Bezpiecznego Internetu 2017  Dzień Bezpiecznego Internetu 2017  Dzień Bezpiecznego Internetu 2017 

Fotoreportaż

Z Ostatniej Chwili….

Poprzedni artykuł

Obchodzimy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

Następny artykuł