Aktualności

Obchodzimy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

0
Nasz LAUREAT - Mikołaj Koza

Nasz LAUREAT - Mikołaj Koza

W 2011 roku z inicjatywy śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Sejm RP uchwalił „Ustawę o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Od tej pory w całej Polsce organizowane są uroczystości ku czci żołnierzy antykomunistycznego podziemia, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni i zdecydowali się na dalszą walkę 

o wolność i suwerenność Ojczyzny. Dla Wronek pamięć o nich jest szczególnie ważna, ponieważ wielu z tych bohaterów zostało straconych w tutejszym zakładzie karnym. 1 marca Wronczanie zebrali się pod pomnikiem poświęconym pomordowanym u zbiegu ulic Chrobrego i Ratuszowej skąd, po złożeniu kwiatów, udali się w przemarszu pod zakład karny, aby chwilą ciszy ogarnąć pamięcią ofiary tych strasznych represji. W uroczystościach miejskich uczestniczył Poczet Sztandarowy Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta pod opieką p. Marcina Wilka.

Mikołaj Koza, kl. III a

Miło nam również poinformować, że uczeń naszego Gimnazjum, Mikołaj Koza, zdobył I miejsce w Wojewódzkim Konkursie zatytułowanym “Niepokorna, Niezłomna, Wyklęta – Inka oczami dzisiejszych uczniów” w kategorii “praca literacka”. 1 marca, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Mikołaj wraz z p. Łukaszem Woźnym (w zastępstwie za p. Katarzynę Szablewską) pojechali do Konina na uroczyste podsumowanie konkursu. W konkursie wzięły udział 104 szkoły, a nadesłanych zostało ok. 330 prac. Główną nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca jest (oprócz drobnych nagród rzeczowych) wyjazd do Pałacu Prezydenckiego, zwiedzanie Parlamentu RP oraz spotkanie z parą prezydencką. Serdeczne gratulacje dla Mikołaja!!!

Nasz LAUREAT - Mikołaj Koza

 

 

Dzień Bezpiecznego Internetu

Poprzedni artykuł

Zbliża się Święto Liczby PI

Następny artykuł