Aktualności

Uczniowie klas 1a i 1c świętują…

0
1c

W minionym tygodniu uczniowie z klasy 1a świętowali 121 urodziny Pluszowego Misia. Z tej okazji wraz ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi zaśpiewali “Piosenkę o kochaniu misia”.Dzieci polecają by posłuchać jej wieczorem i wyciszyć się przed snem. Filmik na FB. Kliknij tytuł posta, by czytać dalej…

Natalia Kaszkowiak-Colombo
Bernadeta Nawrot

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez pluszowego misia.
Ta popularna przytulanka jest powiernikiem dziecięcych tajemnic, smutków i radości. Nie raz pociesza, innym razem pomaga zasnąć.
My też postanowiliśmy uczcić to święto. W dniu 24 listopada uczniowie klasy 1c zaprosili wszystkie misie – misie małe, średnie, duże i te bardzo duże do naszej klasy. Dzieci nie zapomniały zaprosić do zabawy naszej klasowej przytulanki – Misia Herbertusia. Po krótkim powitaniu i przedstawieniu przytulanek, obejrzeliśmy prezentację multimedialną, która przybliżyła nam historię powstania pluszowego misia oraz bohaterów znanych bajek i filmów – Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Coralgola, Misia Paddingtona. Następnie uczniowie wykonywali różnymi technikami plastycznymi portrety misiów. Dzieci uczestniczyły w grach i zabawach. Przypomnieliśmy sobie różne pląsy i piosenki o misiach. Odbyły się też “Misiowe tańce”.
Spotkanie z naszymi maskotkami sprawiło nam wiele radości i dostarczyło miłych wrażeń.

Bernadeta Nawrot

Z cyklu – Igor przedstawia…

Poprzedni artykuł