Aktualności

Gminne Obchody Święta Niepodległości

0
Gminne obchody Święta Niepodległości

Gminne obchody Święta Niepodległości

11 listopada poczet sztandarowy w składzie: Marta Krzyżaniak, Daria Ptak oraz Mikołaj Bombała wraz z opiekunem – P. Patrycją Wituską brali udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji Ojczyzny, po czym w pochodzie udaliśmy się na rynek, gdzie wysłuchaliśmy przemówienia Burmistrza, a następnie ulicami miasta do szczególnie patriotycznych miejsc, by złożyć kwiaty. Kierując się słowami gen. Józefa Piłsudskiego „Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem” daliśmy świadectwo, że znamy i pamiętamy historię naszego kraju, a także jesteśmy dumni, że mimo ogromnych trudności udało się Polakom odzyskać niepodległość.

Gminne obchody Święta Niepodległości Gminne obchody Święta Niepodległości

 

Daria Ptak

 

Zapytaj Mnie o Polskę…

Poprzedni artykuł

Informacja o Konkursach Przedmiotowych

Następny artykuł