Aktualności

Dzień Patrona 2016

0
Dzien Patrona

Dzien PatronaWe wtorek 17 maja 2016 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona. Uczniowie naszego gimnazjum oddali hołd wielkiemu polskiemu poecie Zbigniewowi Herbertowi. Byliśmy świadkami pięknego przedstawienia w wykonaniu uczniów pod okiem p. Anny Borowiak oraz p. Pawła Truchana, 

w którym była przedstawiona biografia i utwory poety związanego ze Lwowem. Na wyróżnienie zasługuje wystąpienie Krystiana Górniaka, który wcielił się w postać Zbigniewa Herberta. Z wielkim zainteresowaniem uczniowie przyjęli informacje dotyczące poety, a jego utwory wywołały w nas wiele artystycznych i patriotycznych doznań.  W dzisiejszych czasach, kiedy poezja nie jest już popularną dziedziną literatury, odkryliśmy ją od początku, przekonując się, że dzieła Herberta zawsze są aktualne i wpływają na naszą świadomość i światopogląd.

Nikola Kaczmarek, klasa I E

Pozostałe zdjęcia…

 

 

 

Wycieczki Dydaktyczne do Mnichów

Poprzedni artykuł

Kraków Hejnał Gra, Tak Wita Mnie….

Następny artykuł