Aktualności

Edukacja prozdrowotna dla klas pierwszych

0
Edukacja zdrowotna dla pierwszych klas

W ubiegły poniedziałek (22 listopada) nasza grupa z klasy Vs, która uczęszcza na zajęcia rozwijające kreatywność, wystąpiła z ciekawym projektem. Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami mogli  uczestniczyć w przedstawieniu pod tytułem: „Witaminki z naszej rodzinki”, które wcześniej przygotowywaliśmy pod opieką naszej wychowawczyni P. Lidii Kremer.
Przedstawienie miało na celu promowanie zdrowego odżywiania poprzez wesołe scenki, rymowanki i  prozdrowotne hasła. Samodzielnie przygotowaliśmy stroje i rekwizyty do ról Kucharki, Straganiarki, Uczniów i Narratora. Na zakończenie każdego występu koleżanka Alicja w roli Pani Jesieni, zadawała widzom „warzywne” zagadki.
Pierwszaki aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, co bardzo ucieszyło aktorów. Oznacza to, że małym uczniom naszej szkoły nie są obce zdrowe nawyki żywieniowe i znają się na warzywach.
Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami i gratulacjami od Pani Dyrektor.
Dziękuję Pani wychowawczyni za pomysł, zaangażowanie i opiekę na naszą grupą, a koleżankom – Hani, Alicji, Mai, Oldze i Wiktorii oraz koledze Wojtkowi za super występ i doskonałe przygotowanie się do roli.

Mamy nadzieję, że naszym występem zachęciliśmy chociaż część kolegów do jedzenia warzyw i owoców. Obejrzyjcie kilka fotek…

Basia Kalitka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

Poprzedni artykuł

Dzień Pluszowego Misia

Następny artykuł