Aktualności

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

0
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

22 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka. W tym roku, podobnie, jak inne szkoły z całej Polski, włączyliśmy się w inicjatywę organizacji UNICEF. W związku z tym uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły ubrali się na niebiesko, wyrażając w ten sposób solidarność z dziećmi na całym świecie, których prawa nierikami i cytatami nt. dzieci. Co więcej, uczniowie z SU, w trakcie jednej z lekcji, informowali wszystkie klasy, dlaczego ten dzień jest ważny i ma znamię międzynarodowego. Długie przerwy okraszone były żywą muzyką, by umilić uczniom czas odpoczynku.Wiele klas nie tylko tego dnia, ale i w późniejszym czasie miało okazję obejrzeć w trakcie zajęć lekcyjnych prezentację nt. praw dzieci oraz krótki filmik, tłumaczący czym owe prawa są. Był również czas na refleksję oraz podsumowanie, m.in. w formie quizów tematycznych ze strony Kahoot! Powyższe materiały były udostępnione szkole dzięki organizacji UNICEF.
Dzień Praw Dziecka to okazja do radosnego świętowania, jednak z niezwykle ważnym przesłaniem. Nasza społeczność szkolna, włączając się licznie w przygotowania do obchodów, a także w trakcie tego dnia, pokazała, że głos dzieci jest ważny i bardzo potrzbny! FOTKI

Aleksandra Szorcz, Katarzyna Giersberg-Oleksiak

Halo, zbieramy lampki!

Poprzedni artykuł

Edukacja prozdrowotna dla klas pierwszych

Następny artykuł