Aktualności

Edukacja Samorządowa w Praktyce

0
Edukacja samorządowa - na sesji

Edukacja samorządowa - na sesjiPowszechnie wiadomo, że polska szkoła od ładnych kilku lat przechodzi różne zmiany programowe. Jedną z nich jest uatrakcyjnienie zajęć m.in. z wiedzy o społeczeństwie. Nauczanie pragnie połączyć wiedzę teoretyczną z pragmatyką samorządową.

Dominującym celem zajęć z wos-u jest uwrażliwienie na sprawy patriotyczne, narodowe, lokalne. Wychowanie nowego, o pełnej świadomości pokolenia, to nadrzędny cel lekcji wos-u. Korzystając z okazji, że III klasy gimnazjum mają lekcje z nauczycielem, który jednocześnie jest radnym, młodzież uczestniczyła dnia 29 października 2015 r. w posiedzeniu Rady Miasta i Gminy Wronki. Przewodniczący Rady MiG Wronki Sławomir Śniegowski przywitał m.in. młodzież, której rozdał materiały sesyjne, tak by goście mogli śledzić porządek obrad. Uczniowie obserwowali pracujących radnych, zapoznali się również z odpowiednim usytuowaniem obradujących.
W przerwie posiedzenia gimnazjaliści mieli okazję porozmawiać z radnymi, burmistrzem, zaproszonymi gośćmi, zadać kilka, obejrzeć insygnia władzy. Jedną z atrakcji podczas sesji była prezentacja nowego radiowozu dla wronieckiej policji, współfinansowanego z budżetu gminy.

Marcin Wilk

Edukacja samorządowa - na sesji Edukacja samorządowa - na sesji Edukacja samorządowa - na sesji Edukacja samorządowa - na sesji
Edukacja samorządowa - na sesji Edukacja samorządowa - na sesji Edukacja samorządowa - na sesji Edukacja samorządowa - na sesji 

 

 

Serce dla zwierząt

Poprzedni artykuł

Nasza Nowa Biblioteka

Następny artykuł