Aktualności

Serce dla zwierząt

0
Serce dla zwierząt

Serce dla zwierzątO tym, że zwierzętom należy pomagać uczniom Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta we Wronkach nie trzeba przypominać. Jak co roku przed zimą gimnazjaliści mobilizują się i zbierają karmę, posłania oraz inne przedmioty, 

które mogą pomóc zwierzętom w schroniskach przetrwać ten trudny czas. W tym roku nasza szkoła postanowiła wspomóc Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, które działa na terenie Wronek. 27 października w auli gimnazjum odbyło się spotkanie z członkiem towarzystwa panią Natalią Mellen. Na spotkaniu pani Natalia opowiedziała o działalności towarzystwa oraz o tragicznej sytuacji porzucanych bezmyślnie zwierząt. Młodzież wzięła też udział w dyskusji na temat: „Jak przeciwdziałać bezdomności wśród zwierząt?” Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem dlatego na pewno zorganizujemy następne. 

Uczniowie Gimnazjum na Polnej mają wielkie serce dla zwierząt i chętnie im pomagają. Zbiórka żywności i innych przydatnych zwierzętom przedmiotów potrwa do końca listopada. Zachęcamy wszystkich do wsparcia naszej akcji. Zebrane dary zostaną przekazane Wronieckiemu Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami.

Patrycja Wituska

 

Serce dla zwierząt Serce dla zwierząt Serce dla zwierząt Serce dla zwierząt

Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Wronki

Poprzedni artykuł

Edukacja Samorządowa w Praktyce

Następny artykuł