Aktualności

Matematyka bez pamiętnika

0
Matematyka bez pamiętnika

Matematyka bez pamiętnika

W piątek 29 marca 2019 r. czworo uczniów naszej szkoły: Mikołaj Raś, Patryk Kaźmierczak, Paulina Bączyk i Maciej Chudziak brało udział w finale Wojewódzkiego Konkursu „Matematyka bez pamiętnika”. Organizatorem konkursu, który został wpisany w inicjatywy szkolne

Jubileuszowego Roku Matematyki był Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 9 w Poznaniu wraz z Wydziałem Studiów Edukacyjnych UAM. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy matematycznej wśród uczniów, doskonalenie a także wspieranie talentów matematycznych. Po przywitaniu uczestników zaproszono ich do udziału w czterdziestopięciominutowym seminarium naukowo – dydaktycznym. Podczas seminarium uczniom przedstawiono zagadnienia wykraczające poza program nauczania matematyki w szkole podstawowej. Następnie uczniowie przystąpili do napisania testu konkursowego dotyczącego zagadnień poruszanych na seminarium. Na zakończenie wszyscy zaproszeni zostali do udziału w sesji posterowej związanej tematycznie z matematyką, przygotowanej przez studentów WSE UAM.

Arlena Stachowiak

Matematyka bez pamiętnika Matematyka bez pamiętnika

 

Świetny występ naszych biegaczy

Poprzedni artykuł

Drodzy Rodzice – ZEBRANIE!

Następny artykuł