Aktualności

Hallo, Berlin!

0
Wycieczka do Berlina

Wycieczka do Berlina2 grudnia 2016 r. uczniowie Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta we Wronkach udali się na wycieczkę dydaktyczno – językową do Berlina. Przy pięknej, słonecznej pogodzie odbył się spacer po Berlinie, podczas którego poznaliśmy historię Berlina i obejrzeliśmy m. in. pozostałości Muru Berlińskiego, Nikolaiviertel, Alexanderplatz

oraz słynną ulicę Unter den Linden. Obowiązkowym punktem dla wszystkich turystów zwiedzających Berlin, więc także dla nas jest Gendarmenmarkt – Plac Żandarmerii czyli zespół budowli składających się z Katedry Niemieckiej (Deutscher Dom) i Katedry Francuskiej (Französischer Dom) oraz Domu Koncertowego (Konzerthaus). Miłym akcentem podczas zwiedzania tego placu była wizyta i zakupy w berlińskich czekoladziarniach: Ritter Schokowelt i Rausch Schokoladenhaus. 

Szczególną radość sprawiło nam zwiedzanie berlińskiego Muzeum Techniki. W tym muzeum, znajdującym się na terenie byłego dworca towarowego „Anhalter Güterbahnhof”, odbyliśmy odkrywczą wyprawę śladami historii techniki, obejrzeliśmy wystawy techniki komunikacji, energii i transportu, żeglugi wodnej i powietrznej. Mogliśmy poeksperymentować w Science Center Spectrum, gdzie poprzez zabawę zdobywa się doświadczenia z niesamowitymi zjawiskami, które są fundamentalne dla zrozumienia nauki i technologii.

Nasza wycieczka po Berlinie nie mogła obyć się także bez spaceru obok Bramy Brandemburskiej, Reichstagu oraz  Pomnika Ofiar Holocaustu. Na koniec udaliśmy się na tradycyjny Weihnachtsmarkt na Potsdamer Platz – niezwykle popularny kiermasz świąteczny, na którym – spacerując można było odczuć specyficzną, zachęcającą atmosferę nadchodzących świąt.

Organizatorzy

Wycieczka do Berlina Wycieczka do Berlina Wycieczka do Berlina Wycieczka do Berlina

Fotoreportaż

Skaczemy, czyli Jump Arena…

Poprzedni artykuł

Światowy Dzień Walki z AIDS

Następny artykuł