Aktualności

Światowy Dzień Walki z AIDS

0
Dzień Walki z AIDS

Dzień Walki z AIDSKażdego roku 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS, którego istotą jest przypomnienie o chorobie wywołanej wirusem HIV oraz o tych, którzy przegrali w tej nierównej walce. Znakiem tego dnia jest czerwona kokardka. Obchody Światowego Dnia AIDS należą już do tradycji w naszym gimnazjum.

Ich celem jest propagowanie wiedzy na temat profilaktyki zakażenia wirusem HIV.Głównym punktem tegorocznych obchodów był Konkurs Wiedzy o AIDS. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą znajomością zagadnień z zakresu wiedzy dotyczącej HIV i AIDS. Potrafili wskazać sytuacje ryzykowne i niebezpieczne, wiedzieli kiedy należy wykonać test, znali fazy i objawy zakażenia, bez problemu obalali popularne mity na temat AIDS. I miejsce w konkursie zajęła Patrycja Piasek- I a, II miejsce Marek Regdosz- II d, III miejsce- Julia Stachowiak II c. Wyróżnienie przyznano Lidce Wydartej – IIe. Uroczyste obchody Światowego Dnia AIDS oprócz roli edukacyjnej, niosą również przesłanie współczucia, nadziei, solidarności z ludźmi żyjącymi z HIV i AIDS. Nasi uczniowie okazując wsparcie dla osób zakażonych HIV przypinali w tym dniu czerwoną wstążkę. A wielu miejscach w szkole pojawiły się plakaty na ukazujące solidarność z ludźmi dotkniętymi tą chorobą.

Lidia Kremer, Beata Pyzik

Dzień Walki z AIDS Dzień Walki z AIDS Dzień Walki z AIDS Dzień Walki z AIDS
Dzień Walki z AIDS Dzień Walki z AIDS Dzień Walki z AIDS Dzień Walki z AIDS

 

 

Hallo, Berlin!

Poprzedni artykuł

Drogi Uczniu! Wylosuj Anioła!

Następny artykuł