Aktualności

Historyczny sukces naszych siatkarek

0

Ogromnym sukcesem nazwać trzeba występ naszych reprezentantek z klasy VII S, które uczestniczyły w dniach 13-14.06.2024 r. w Oświęcimiu w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt i zajęły historyczne dziesiąte miejsce!
Aby dotrzeć do tego etapu rozgrywek zespół z Wronek musiał kolejno pokonać poszczególne zespoły z powiatu szamotulskiego, następnie zwyciężyły w finale rejonu Poznań Zachód i w półfinale Mistrzostw Wielkopolski a występując w finale wojewódzkim zajęły II miejsce i to umożliwiło im udział w finale ogólnopolskim w Oświęcimiu.   ⇒Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Wronkach reprezentowały województwo wielkopolskie w składzie: Wiktoria Kopka – kapitan, Maja Czura, Alicja Frankowska, Wiktoria Szymkowiak, Jagoda Nowak, Aleksandra Kałek, Antonina Kasprzak, Olga Czechowska, Barbara Kalitka, Hanna Regdosz i Marta Starzonek, wszystkie są z rocznika 2010 czyli z VII klasy. Wiele z nich to byłe i obecne zawodniczki Akademii Sportu i tu należą się podziękowania dla trenerów z tego klubu, którzy także przyczynili się do rozwoju sportowego dziewcząt. Do Oświęcimia przyjechały najlepsze zespoły z poszczególnych województw, które w drodze losowania podzielono na 4 grupy. Los nie był przychylny dla naszego zespołu i trafiliśmy do przysłowiowej „grupy śmierci”. W naszej grupie C znalazły się:

 1. Szkoła Podstawowa nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków w Tomaszowie Mazowieckim z woj. Łódzkiego (w całości zawodniczki klubu Dargfil Tomaszów Mazowiecki, który zajął 5 m. w Polsce w rozgrywkach młodziczek PZPS),
 2. Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Noblistów Polskich w Lesznowoli z woj. mazowieckiego
 3. Szkoła Podstawowa nr 33 z Oddziałami Sportowymi im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej z woj. śląskiego

Już w pierwszym meczu jak się później okazało późniejsze tryumfatorki całego turnieju (Dargfil Tomaszów Mazowiecki), nie dały żadnych szans naszym nieco zestresowanym dziewczętom. Późniejsza gra było nieco lepsza w wykonaniu naszych siatkarek, ale niestety musiały uznać wyższość przeciwniczek z mazowieckiego i śląskiego. Ostatecznie dziewczęta z Wronek wywalczyły X miejsce po zwycięstwie ze Szkołą Podstawową nr 15 im. Adama Mickiewicza w Przemyślu – reprezentantkami woj. podkarpackiego.
Pomimo porażek w grupie dziewczęta z Wronek pokazały charakter i wolę walki i widać było systematyczne przezwyciężanie ogromnego stresu. Naszą szkołę reprezentowały tylko uczennice klasy 7 co napawa ogromnym optymizmem na przyszłość, ponieważ o sile większości ekip stanowiły dziewczęta rok starsze.
Udział w tak fantastycznej imprezie nie udałby się, gdyby nie wsparcie władz miasta oraz lokalnych sponsorów, którzy sfinansowali przejazd, zakwaterowanie, wyżywienie oraz zakup pięknych koszulek meczowych. Ogromne podziękowania dla:

 • Tom-bud sp. z o.o.
 • Amica S.A.
 • #nowewronki
 • Just Do It
 • Karczma Bracka
 • Partner Okna Drzwi Rolety
 • Saldo
 • Firma Elektryczna Śniegowscy
 • Genus
 • Red Garage
 • Urząd Miasta i Gminy Wronki, dyrekcja szkoły
 • Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” w Poznaniu
 • Rodzice dziewcząt
 • Marta, Marcin, Michał

Drodzy przyjaciele, rodzice i dziewczęta z „trójki” – warto z Wami być!  Fotorelacja

Leszek Biedziak

Ważny egzamin 😎🚲

Poprzedni artykuł

Wycieczki, wycieczki….

Następny artykuł