Aktualności

Kochamy Zwierzaki!

0

W tym tygodniu obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. W poniedziałek i wtorek najmłodsi uczniowie mieli okazję posłuchać nieco na ten temat oraz rozwiązać ciekawe quizy, poznając przy tym różne ciekawostki o zwierzętach.
Uczniowie z klas: 1A, 1B i 1C dowiedzieli się, m.in., że Dzień Zwierząt nie bez powodu obchodzony jest 4 października, gdyż przypada wtedy wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, który jest patronem zwierząt, ekologów i ekologii. Dzieci dowiedziały się także, iż głównym celem obchodów Światowego Dnia Zwierząt jest zwrócenie uwagi i uwrażliwienie człowieka na problemy innych stworzeń, nierzadko naszych przyjaciół.
Wszystkie klasy dostały dyplom uczestnictwa w zajęciach, a uczniowie mieli możliwość wylosować małą zakładkę – zwierzątko.
Wierzymy, że nasi uczniowie pamiętają o zwierzętach nie tylko w październiku, ale i przez cały rok! Fotorelacja – FB

Aleksandra Szorcz, Katarzyna Giersberg-Oleksiak

Światowy Dzień Muzyki

Poprzedni artykuł

Jesienna wycieczka do Alpakoraju

Następny artykuł