Aktualności

Konkurs chemiczny Chemicus 2024

0
Chemicus

W ostatnim dniu kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 we Wronkach, odbyła się kolejna edycja konkursu chemicznego CHEMICUS, tym razem skierowana do uczniów klas siódmych. W konkursie wzięło udział dziewięcioro siódmoklasistów ze Szkół Podstawowych nr 2 oraz 3 we Wronkach. Uczestnicy zmierzyli się z testem składającym się z 23 pytań, musieli wykazać się wiedzą dotyczącą przemian chemicznych, budowy atomu, składników powietrza, wiązań, reakcji i praw z zakresu chemii nieorganicznej. Najlepszymi chemikami okazali się uczniowie wronieckiej Kornelówki: Dorian Mela oraz Michał Szczypiorski, wyróżnienie otrzymała Barbara Muchyńska. Szkołę na Polnej godnie reprezentowały Barbara Kalitka oraz Wiktoria Szymkowiak.
Gratuluję wszystkim uczestnikom i mam nadzieję, że będzie to początek ich długiej i ciekawej przygody z chemią. Kilka zdjęć…

Patrycja Wituska

 

Uroczystości gminne Święta 3 Maja

Poprzedni artykuł

Narodowy Dzień Zwycięstwa

Następny artykuł