Aktualności

Zwycięstwo Szkolnej Drużyny Ratowników Przedmedycznych

0
Turniej Ratowników Przedmedycznych 2018

Turniej Ratowników Przedmedycznych 2018

14 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły po raz dwunasty wzięli udział w Otwartym Turnieju Drużyn Młodzieżowych Ratowników Przedmedycznych organizowanym przez Edukację Lubasz Sp. z o.o. .Patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Czarnkowsko-Trzcianecki.

Trzyosobowy zespół w składzie: Aleksandra Zielińska (3A), Sara Bartkowiak (3C), Gracjan Radzi (3D) zmierzył się z zadaniami na dwóch stanowiskach pozoracji. W tym roku wypadki wyglądały bardzo realistycznie, ale widok sztucznej krwi szkolnym ratownikom niestraszny. Drużyna bez trudu opatrzyła u pozorantów złamanie otwarte i ranę postrzałową oraz wykonała zabiegi resuscytacyjne. Julia Stachowiak (3C) okazała się bezkonkurencyjna w teście wiedzy z zakresu pierwszej pomocy, za co została uhonorowana dyplomem oraz nagrodą rzeczową. Zsumowane punkty z części teoretycznej oraz praktycznej zapewniły drużynie zwycięstwo.
Serdecznie gratulujemy sukcesu i cieszymy się, że w naszej szkolnej społeczności są młodzi ludzie gotowi nieść pierwszą pomoc.

Hanna Klemenska, Beata Pyzik

Turniej Ratowników Przedmedycznych 2018 Turniej Ratowników Przedmedycznych 2018

 

Dzień Geografa

Poprzedni artykuł

Marek Regdosz na spotkaniu z Wielkopolskim Kuratorem Oświaty

Następny artykuł