Aktualności

Kto “Wyśpiewał” Nagrody?

0
festiwal

festiwalW tradycję naszego gimnazjum wpisał się już czerwcowy Festiwal Piosenki. Bardzo serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Urzędu Miasta i Gminy Wronki, który dzięki inicjatywie Pani Hanny Klemenskiej, zechciał objąć patronatem tegoroczny festiwal. 

Szkoły spoza Wronek, które przyjęły nasze zaproszenie i zechciały wspólnie z nami pośpiewać, to: Gimnazjum im. ks. kan. M. Maciejewskiego w Pniewach wraz z ich opiekunką Panią Anna Hojnacką, Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach z Panią Martyną Kustoń, Gimnazjum im. ppłk. Z. Orłowskiego w Lubaszu wraz z Panią Alicją Łyczykowską oraz Publiczne Gimnazjum w Czarnkowie z opiekunką Panią Małgorzatą Zajdą.
Ocenami występów zajęła się przewodnicząca jury Pani Dyrektor Jolanta Michalak, która oceniała estetykę, dostosowanie ubioru do prezentowanego utworu i inscenizację ruchową. Pani Iwona Krzyżanek, jak co roku, swoim czujnym okiem oceniła dobór repertuaru do możliwości wokalnych wykonawców, emisję, dykcję i intonację.
Nauczycielki języków obcych Pani Monika Kasior i Pani Joanna Sip oceniły dobór repertuaru do możliwości językowych wykonawców i poprawność językową. Całą imprezę poprowadziły niezawodne Laura Jankowska i Sandra Nowak z klasy 3a.
Dla każdego uczestnika przygotowane zostały skromne nagrody, ufundowane prze Urząd Miasta i Gminy Wronki oraz Radę Rodziców Gimnazjum. Im. Zbigniewa Herberta we Wronkach. Serdecznie dziękujemy.
Nasz festiwal podzielony jest zawsze na dwie kategorie: pierwsza- piosenki anglojęzyczne i druga- piosenki niemieckojęzyczne. W sumie wystąpiło 23 wykonawców ze wszystkich szkół wraz z 4 gitarzystami. Wszyscy występujący uczniowie zachwycili jury i po długich obradach ogłoszono wyniki rywalizacji.
j. angielski

  • I miejsce -Joanna Szablewska kl. 1d
  • I miejsce -Wiktoria Hojan i Kamil Ratajczak kl. 3d 
  • II miejsce- Anita Turek ( Gimnazjum Szamotuły)
  • II miejsce- Maria Żyła ( Gimnazjum Czarnków)
  • III miejsce- Dominika Telak kl. 2a
  • III miejsce Agata Ławińska ( Gimnazjum Lubasz) 
  • wyróżnienie Sandra Wawrzyniak kl. 3c + Wojciech Biniek kl. 2f ( akompaniament na gitarze)

j. niemiecki

  • I miejsce – Marta Walkowiak ( Gimnazjum Pniewy)
  • II miejsce- Sebastian Pawlaczyk (Gimnazjum Lubasz)

Wszyscy wspaniale się bawili, a emocjom nie było końca. Serdecznie dziękuję także Pani Hannie Klemenskiej, Panu Bogusławowi Świniarskiemu, Pani Małgorzacie Pacholczyk- Busen, Pani Monice Kowalskiej, wszystkim przybyłym Gościom, całemu Jury oraz uczniom klasy 2 b, d i 3 b. To dzięki ich pomocy i zaangażowaniu, ten dzień był wyjątkowy. Wszystkich sympatyków tego muzycznego święta zapraszamy za rok.

Katarzyna Giersberg-Oleksiak

fot.Monika Kowalska, Karolina Pospieszna- Firlet 

film Monika Kowalska

Zdjęcia z festiwalu –  na Facebooku

Wędrujemy po górach…

Poprzedni artykuł

Kolejny Raz w Londynie…

Następny artykuł