Aktualności

Lepszy Internet Zależy Od Ciebie!

0
DBI 2016

DBI 2016 Pod takim hasłem 9 lutego 2016 r. rozpoczęły się obchody Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). Po raz kolejny, w ponad stu krajach na całym świecie odbyły się wydarzenia, mające na celu podkreślenie roli każdego z użytkowników w tworzeniu bezpiecznego i przyjaznego internetu. 

Organizatorem Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa oraz Fundacja Dzieci Niczyje. Partnerem wydarzenia jest firma Facebook, natomiast Głównym Partnerem DBI jest Fundacja Orange. Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań edukacyjnych na rzecz bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu dzieci oraz młodzieży.

W naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu rozpoczął się od rozdania społeczności szkolnej naklejek z hasłem: “Dzień Bezpiecznego Internetu – BIORĘ UDZIAŁ”.  Na lekcjach informatyki i godzinach wychowawczych przez cały tydzień realizowane będą zajęcia, których celem jest nakłonienie młodzieży naszego gimnazjum do ponownego poznania zasad bezpieczeństwa w Sieci (KLIKNIJ TUTAJ). Zajęcia dotyczą cyberprzemocy, problemu uzależnienia od komputera i internetu oraz zjawiska sekstingu. Zwracają uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym.

Z okazji DBI na szkolnym korytarzu pojawiła się także gazetka, podsumowująca treści realizowane na zajęciach

Bogna Kmita, Monika Kowalska

 

DBI 2016 DBI 2016 DBI 2016 DBI 2016
DBI 2016 DBI 2016 DBI 2016 DBI 2016
DBI2 2016 DBI2 2016 DBI2 2016  

 

Wolontariusze z Polnej

Poprzedni artykuł

Walentynki Są Raz w Roku, Pełne Szczęścia i Uroku

Następny artykuł