Aktualności

Podsumowanie Miesiąca Dobrych Manier

0
Miesiąc Dobrych Manier

Miesiąc Dobrych ManierListopad był w naszym gimnazjum bardzo pracowity, a to za sprawą zadania realizowanego w ciągu całego miesiąca przez wszystkie klasy pod hasłem „Listopad – miesiąc dobrych manier”.

Godziny wychowawcze były przeznaczone na zgłębianie wiedzy na ten temat, klasy układały wiersze, rymowanki, wykonywały plakaty z hasłami oraz układały kodeksy: kulturalnego zachowania się w szkole, relacji koleżeńskich oraz komunikacji internetowej. Wszystkie klasy przystąpiły również do ogólnoszkolnego rankingu na klasę najbardziej cool, w którym uczniowie byli oceniani przez nauczycieli uczących w 5 kategoriach. Klasy wybierały również spośród siebie klasowych mistrzów dobrych manier. Finałem całomiesięcznej pracy były wybory króla i królowej, które odbyły się w Mikołajki. Uczniowie obserwowali 2-godzinne zmagania mistrzów klasowych w turnieju wiedzy oraz zadaniach zręcznościowych. Królową dobrych manier w roku szkolnym 2013/14 została Agata Gromadzińska z kl. III a, królem jej kolega z klasy – Tomek Kubiak. Gratulujemy! W zmaganiach klasowych zwyciężyła kl. IIc i Ie. Mam nadzieję, że pierwsze w historii szkoły obchody miesiąca dobrych manier połączone z wyborami króla i królowej wejdą na stałe do kalendarza imprez szkolnych, gdyż „idąc w życiu z manierami dużo dobra rozsiewamy”.

FOTOREPORTAŻ

Ponownie w Schronisku AZOREK

Poprzedni artykuł

Obchody 69 Rocznicy Wyzwolenia Wronek – 24 stycznia

Następny artykuł