Aktualności

Obchody 69 Rocznicy Wyzwolenia Wronek – 24 stycznia

0
rocznica-wyzwolenia-wronek

rocznica-wyzwolenia-wronekW dniu 24 stycznia 2014 r. w Gimnazjum im. Z. Herberta odbyła się impreza pod patronatem Burmistrza z okazji 69 rocznicy wyzwolenia Wronek. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy placówek oświatowych z terenu miasta i gminy oraz grupy reprezentujące poszczególne placówki wraz z opiekunami.

W programie przewidziano konkursy plastyczne na prezentację herbu Wronek oraz na mapę przedstawiającą najciekawsze miejsca w mieście, konkurencje sprawnościowe dla „Małych Wron” oraz trasę turystyczną śladami ciekawych miejsc historycznych i współczesnych w formie gry miejskiej. Dla starszych uczniów przeprowadzono również test z wiedzy o Wronkach. Przebiegu gry miejskiej nie ułatwiła uczestnikom temperatura (na zewnątrz było -9oC). Na grupy uczestniczące w imprezie czekał słodki poczęstunek i gorąca herbata. Dużą atrakcją dla najmłodszych była ogromna maskotka – wrona, dopingująca dzieci w czasie konkurencji sportowych. W przerwie konkurencji dzieciom z klas najmłodszych baśnie i legendy o Wronkach przeczytał Zastępca Burmistrza pan Robert Dorna. Prace plastyczne zostały ocenione przez organizatorów imprezy Dyrektor gimnazjum panią Jolantę Michalak oraz Zastępcę Burmistrza pana Roberta Dornę.

Klasyfikacja końcowa:

  1. I miejsce w konkursie plastycznym na najpiękniejszy herb naszego miasta zajęła grupa klasy 0 z Przedszkola nr 2 we Wronkach,
  2. I miejsce w konkursie sprawnościowym „Małych Wron” zajęła grupa klasy 0 ze Szkoły Podstawowej w Biezdrowie,
  3. I miejsce w konkursie plastycznym na mapę przedstawiająca najciekawsze miejsca we Wronkach zajęła grupa klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Biezdrowie,
  4. I miejsce za najlepsze przebycie trasy turystycznej w grupie klas IV-VI zajęła Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi,
  5. I miejsce za najlepsze przebycie trasy turystycznej w grupie klas z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych zajęło Gimnazjum im. Z. Herberta we Wronkach,
  6. najwyższą ilość punktów za test wiedzy o Wronkach otrzymali: Kamil Mataj ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Mateusz Naparty z Gimnazjum im. Z. Herberta.

Równolegle w auli gimnazjum odbywał się finał konkursu Wiedzy o Ziemi Wronieckiej zorganizowany przez WOK.

Galeria zdjęć

Podsumowanie Miesiąca Dobrych Manier

Poprzedni artykuł

Kamil Szaj Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

Następny artykuł