Aktualności

Gdy nadchodzi maj…

0
APEL z okazji Świeta Konstytucji 3 Maja

APEL z okazji Świeta Konstytucji 3 Maja

… obchodzimy wiele doniosłych dla Polaków świąt: 15-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Święto Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja. 

228 lat temu uchwalono Konstytucję, Ustawę Rządową, która regulowała ustrój prawny Rzeczpospolitej Obojga Narodów, prawa oraz obowiązki człowieka i obywatela. Była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją.  Z tej okazji, 30 kwietnia 2019 r. obyła się w naszej szkole akademia poświęcona Konstytucji 3 Maja.

Apel, który przypomniał wszystkim zebranym tak ważne dla naszego kraju wydarzenia historyczne przygotowali uczniowie klas: VIIa, VIId i VIIe, pod kierunkiem p.Barłóg, P.Wituskiej i p. Zakrzewskiej.
Uroczystość rozpoczęła się pożegnaniem odchodzących członków Samorządu Uczniowskiego i Pocztu Sztandarowego i zaprzysiężeniem nowych. Następnie zgromadzona w hali sportowej społeczność uczniowska wysłuchała montażu słowno-muzycznego, poświęconego Konstytucji 3 Maja. Teksty recytowanych wierszy, prozy i śpiewanych piosenek zachęciły do chwili refleksji nad tym, czym jest dla każdego z nas WOLNOŚĆ, OJCZYZNA, NARÓD.
P.S. Po części oficjalnej podsumowano wyniki konkursów szkolnych: chemicznego i sportowych: zostały wręczone nagrody i medale.

FOTOREPORTAŻ

 Bogna Kmita, zdj. Maria Szeląg 8F, film Jakub Zielonka 7b

Zosia Gorzkowska – Dumą Szkoły

Poprzedni artykuł

Kilka zdjęć z kwietnia….

Następny artykuł