Aktualności

Święto Niepodległości – Oficjalne Uroczystości

0
pochod niepodleglosci 1

pochod niepodleglosci 1

Wszyscy mieszkańcy Wronek mogli aktywnie uczestniczyć  w obchodach Święta Niepodległości. Tegoroczny program uroczycstości obejmował różnorodne wydarzenia, w tym turniej strzelecki oraz, po raz pierwszy, bieg niepodległości.

Społeczność Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta na uroczystościach oficjalnych Święta Niepodległości reprezentował Poczet Sztandarowy szkoły oraz Samorząd Uczniowski pod opieką p. Karoliny Barłóg i p. Katarzyny Giersberg-Oleksiak. Uczniowie brali więc udział w Mszy Św. w Kościele pw. św. Katarzyny a po mszy – w przemarszu ulicami miasta. W marszu ulicami miasta uczestniczyły także wronieckie mażoretki, wśród których nie zabrakło przedstawicielek naszej szkoły. Po południu blisko 80 uczestników wzięło udział w I Wronieckim Biegu Niepodległości, który odbył się w lesie w okolicach stadionu przy ulicy Leśnej. Najlepszą w gronie biegaczek okazała się Joanna Regdosz – uczennica naszego gimnazjum.

pochod niepodleglosci 2 pochod niepodleglosci 3 pochod niepodleglosci 5 pochod niepodleglosci 6
pochod niepodleglosci 7 pochod niepodleglosci 8 pochod niepodleglosci 9 pochod niepodleglosci 11
pochod niepodleglosci 1 pochod niepodleglosci 4    

 


Narodowe Święto Niepodległości

Poprzedni artykuł

Turniej Matematyczno-Przyrodniczy – II Odsłona

Następny artykuł