Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości

0
1

1

7 listopada odbył się w naszym gimnazjum apel z okazji  Narodowego Święta Niepodległości. W stworzonym przez nauczycieli i uczniów montażu słowno- muzycznym pod tytułem „Jest taki kraj”… wiersze znanych polskich poetów przeplatały się  z piosenkami współczesnych 

wykonawców śpiewanymi przez uczennice naszej szkoły: Julię Naparty, Martynę Remisz, Marysię Kujawę, Klaudię Ferfet, Joannę Szablewską, Kasię Mroczkiewicz oraz Oliwię Bugaj. Celem uroczystości było uczczenie narodowego święta, rozwijanie i pogłębianie zainteresowania przeszłością, zachodzącymi w niej procesami i wydarzeniami, ugruntowanie poczucia tożsamości oraz pogłębianie i umacnianie postawy patriotyzmu. Uświadomienie znaczenia takich wartości, jak: wolność, niepodległość i suwerenność.

Przygotowanie apelu było dużym wyzwaniem, a podjęli je przedstawiciele klas:  III A, II E oraz I E. Wszystkim im serdecznie dziękuję za zaangażowanie, a zwłaszcza za pracę w swoim czasie wolnym oraz przygotowanie strojów.

W imieniu organizatorów – Arlena Stachowiak

12 4 5 6
7 8 9 10
2 1  14  15

 


Święto Niepodległości – Oficjalne Uroczystości

Następny artykuł