Oskary Zostały Rozdane

Gala oskarowa 1

Gala oskarowa 125 czerwca klasy drugie żegnały się z trzecioklasistami, którzy już jutro opuszczą mury naszej szkoły. Ta miła uroczystość miała charakter oskarowej gali, więc dźentelmeni i damy z klas trzecich gimnazjum oraz organizatorzy i uczestnicy Gali zaprezentowali się w iście oskarowych kreacjach.

“Bo przecież życie to film, szkoła to plan filmowy a nauczyciele i uczniowie to aktorzy, którzy wspólnie odgrywają swoje role zapisane w scenariuszu, jakim jest program nauczania” (cyt. – scenariusz GALI). Uczniowie klas drugich nominowali swoich starszych kolegów w 10 kategoriach a Kapituła składająca się z nauczycieli wyłoniła zwycięzców. Na nominowanych czekały też zadania, którymi udowodnili, że zasłużyli na nominację. Honorowe Oskary – Za Odwagę i Ryzyko otrzymały wychowawczynie klas trzecich.
Samorząd Uczniowski, w imieniu całej społeczności szkolnej pożegnał p. Krystynę Szychowiak (specjalny – Złoty Oskar) oraz p. Monikę Kasior i p. Jana Marciniaka.

Oskarową Galę uświetniły nasze absolwentki – Monika Kijek (studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, aktorka Teatru Muzycznego w Gdyni, półfinalistka programu X-Faktor) oraz Marta Szablewska (uczennica Szkoły Baletowej w Poznaniu, wielokrotna mistrzyni Polski tańca mażoretkowego), które zachwyciły wszystkich przepięknym, profesjonalnym śpiewem i tańcem. Dzielnie im towarzyszyły: Julia Naparty, Marysia Kujawa, Asia Szablewska, Dominika Telak i Jagoda Folta.

Ogrom pracy w przygotowanie gali oskarowej włożyły uczennice i uczniowie klas II c, II d i II f a o nagłośnienie zadbali Marcin Nowakowski z II d i Jędrzej Orzechowski z II b. Wszystkim kierowały: reżyser – Katarzyna Szablewska, fotograf – Monika Kowalska i dźwiękowiec – Bogna Kmita.

Więcej zdjęć – wkrótce.

Bogna Kmita, Monika Kowalska, Katarzyna Szablewska