Aktualności

Czas Pożegnań i Wzruszeń

0
Absolwenci 2015 7

Absolwenci 2015 726 czerwca 2015 r był dniem licznych pożegnań. Zgodnie z kalendarzem pracy żegnaliśmy kończący się rok szkolny. Ze wzruszeniem obserwowaliśmy, jak „schodzi ze sceny” pani Krystyna Szychowiak – doświadczony nauczyciel i wychowawca, wielka osobowość.

Mamy nadzieję, że na zasłużonej emeryturze co najmniej raz w miesiącu zaparkuje przy Polnej 5 swój rower, wbiegnie po schodach do pokoju nauczycielskiego i poleci nam dopiero co obejrzane filmy oraz książki, po które warto sięgnąć.
I w końcu „ostatni dzwonek” dla uczniów klas III, naszych drogich absolwentów, którym tego dnia towarzyszyły liczne emocje. Były więc radość z sukcesów, zdziwienie, że to już koniec i smutek rozstania.
W tradycję uroczystości zakończenia roku klas trzecich wpisuje się moment wręczania absolwentom nagród za szczególne osiągnięcia.
Tytuł Primus Inter Pares w roku szkolnym 2014/2015 otrzymały:

  • Sylwia Krause (III e),
  • Paulina Mazańska (III c)
  • oraz Sandra Wawrzyniak (III c).

Do Złotej Księgi wpisani zostali:

  • z klasy III a: Julia Dąbek, Magdalena Dąbek, Laura Jankowska, Martyna Remisz;
  • z klasy III b: Łukasz Wiliński;
  • z klasy III c: Sandra Wawrzyniak, Paulina Mazańska, Aleksandra Sokołowska, Paulina Mackiewicz, Justyna Kapłon; 
  • z klasy III d: Laura Jasińska, Julia Grocholska, Martyna Spaeth, Gracjan Machaj, Jakub Szofer;
  • z klasy III e: Sylwia Krause, Patrycja Hoffmann, Adrianna Borowiak, Julia Mellen, Roksana Szwak, Lena Nowak.

W imieniu wychowawców klasy trzecie pożegnała pani Lidia Kremer. Ostatnie słowo należało oczywiście do rocznika 2012-2015, a w jego imieniu głos zabrały Martyna Remisz (III a) i Sandra Nowak (III a).
Nad przebiegiem uroczystości czuwały p. Maria Kęsy i p. Bogusława Kmita, które zadbały o jej artystyczną oprawę. “Śpiewająco” pożegnali się: Martyna Remisz, Sandra Wawrzyniak, Wiktoria Hojan, Kamil Ratajczak, Agnieszka Serwata, Marysia Kujawa i Asia Szablewska.
Dzień zakończenia roku szkolnego przeżywali z nami Rodzice uczniów klas III, wzruszeni i dumni z sukcesów swoich dzieci. Nagrodę „Przyjaciel szkoły” za trzyletnią pracę na rzecz naszego gimnazjum otrzymała z rąk pani dyrektor Jolanty Michalak pani Adrianna Kin. Rodzice to ważny filar naszej społeczności. Dyrekcja szkoły oraz wychowawcy podziękowali osobiście najbardziej zaangażowanym Rodzicom, doceniając ich starania i owocną współpracę.
Jak co roku pani Iwona Krzyżanek zaskoczyła wszystkich wspaniałą, nieszablonową dekoracją. Motto przewodnie uroczystości: „Niech będzie trampoliną każdy kolejny dzień” wpasowuje się idealnie w nowy etap życia oraz w czas wakacji. Życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku, a naszym absolwentom powodzenia na ich drogach życia!

Hanna Klemenska

zdj. Monika Kowalska

 

Absolwenci 2015 32 Absolwenci 2015 46 Absolwenci 2015 71 Absolwenci 2015 99
Absolwenci 2015 115 Absolwenci 2015 142 Absolwenci 2015 168 Absolwenci 2015 179

Więcej zdjęć 

Oskary Zostały Rozdane

Poprzedni artykuł

66 Dni Wakacji

Następny artykuł