Aktualności

Pamięci “ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”

0

28 lutego br. uczniowie z klas I, II i III  uczcili pamięć “Żołnierzy wyklętych”. Trzy zespoły gimnazjalistów z Polnej uczestniczyły (pod opieką p. Marcina Wilka, p. Emilii Jędrzejczak, p. Manueli Migały) w grze terenowej.

Pozostała grupa młodzieży po uroczystości przy Zakładzie Karnym, gdzie złożono kwiaty pod tablicą, z zapalonymi zniczami przeszła na wroniecki cmentarz. Następnie razem z p. dyr. Jolantą Michalak, i opiekunami – Marietą Mikołajczak, Zuzanną Mikołajczak-Książek i Marcinem Wilkiem wzięła udział z konferencji popularnonaukowej w kinie wsłuchując się w:

  • wykład dr A. Łuczak z IPN-u
  • wystąpienie przedstawiciela Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego
  • promocję książki “Powrót do Wronek”

Na zakończenie mogliśmy obejrzeć film dokumentalny “Za siódmą bramą” M. Nowakowskiego.

Kamil Szaj Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

Poprzedni artykuł

Agata Gromadzińska laureatką Konkursu Biologicznego

Następny artykuł