Aktualności

Żegnamy Absolwentów

0
Primus Inter Pares

Primus Inter Pares

Zaledwie  trzy lata temu uczniowie klas trzecich przekraczali progi gimnazjum po raz pierwszy. Jednak czas płynie nieubłaganie. W ostatni dzień nauki w roku szkolnym 2016/2017, kolejni absolwenci naszego Gimnazjum pożegnali się ze swoją szkołą.

W czasie uroczystości gimnazjaliści słowem i piosenką podziękowali za trud wychowania i nauczania. Pani Dyrektor Jolanta Michalak podziękowała swoim podopiecznym za dobrą współpracę i wyniki w nauce, wręczyła nagrody uczniom wyróżnionym oraz pogratulowała ich rodzicom. Pożegnała także odchodzących ze szkoły nauczycieli i higienistkę szkolną.

W końcu przyszedł czas na wręczenie upragnionych przez uczniów nagród, dyplomów i świadectw ukończenia szkoły. Absolwentom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, laureatom konkursów przedmiotowych, sportowcom reprezentującym szkołę w zawodach i wolontariuszom pracującym aktywnie na rzecz innych zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i nagrody. Kulminacją pożegnania było otrzymanie z rąk wychowawców upragnionych świadectw ukończenia gimnazjum i zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego, będących przepustką do wymarzonych szkół ponadgimnazjalnych. Nie zabrakło też tradycyjnego ślubowania przedstawicieli absolwentów przy sztandarze szkoły. Wielu wzruszeń dostarczyły wszystkim piosenki przygotowane przez uczniów – absolwentów i ich młodszych kolegów.

Nad całością uroczystości czuwały p. Maria Kęsy i p. Bogusława Kmita, a dekoracje zaprojektowala p. Iwona Krzyżanek.

FOTOREPORTAŻ

Najważniejsze osiągnięcia uczniów Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta we Wronkach  w roku szkolnym 2016/2017

Bogna Kmita, zdj. Monika Kowalska

Pożegnanie Trzecioklasistów – na Wesoło

Poprzedni artykuł