Aktualności

Profesja wieczysta brata Fabiana

0
Profesja wieczysta

Profesja wieczysta

8 grudnia 2017r. młodzież naszej szkoły wzięła udział w żywej lekcji historii, która miała miejsce w Kościele o.o.Franciszkanów we Wronkach. Jest to dla braci/studentów Wyższego Seminarium Duchownego pod wezwaniem bł. Jana Dunsa Szkota we Wronkach niezwykły dzień a mianowicie składają “profesję wieczystą” 

– osoba składająca ślubuje żyć w czystości, ubóstwie i posłuszeństwie. Ale to już właściwie wiedzieliśmy z lekcji historii, a teraz mogliśmy w tym uczestniczyć. Na ręce Ministra Prowincjalnego o. Bernarda Marciniaka uroczysty akt ślubowania złożył brat Fabian Witkowski OFM w obecności rodziców, rodziny świeckiej i zakonnej oraz zaproszonych gości. Dzięki p.Mariecie Mikołajczak, która zorganizowała to wyjście mogliśmy tam być, poznać oprawę i tradycje tak uroczystej Mszy św.

Bratu Fabianowi życzymy by przyjęta profesja umocniła go na drodze do świętości, śladami świętego ojca Franciszka. Dla nas było to kolejne wzmocnienie i budowanie naszej wiary.

W uroczystości udział brali: Łukasz Jądrzyk, Patryk Hoffmann kl.2a, Daria Ptak,Patrycja Frąckowiak kl.2c, Zuzanna Dopierała, Dobrochna Smółka kl.2d, Roksana Fitt, Marta Ferfet, Dominika Kaszkowiak, Maja Jędrzejczak kl.2e, Amelia Kubiak, Kinga Ratajczak kl.2f, Sara Bartkowiak, Patrycja Maślona, Wiktoria Mielczarek kl.3c FRA

Marieta Mikołajczak, Dobrochna Smólka

zdj. brat dk Antoni Majewski OFM, Marieta Mikołajczak

Profesja wieczysta Profesja wieczysta

 

Próbne Egzaminy Gimnazjalne

Poprzedni artykuł

Wspieramy “Szlachetną Paczkę”

Następny artykuł