Aktualności

Rekolekcje Szkolne

0
rekolekcje1

rekolekcje1W Wielkim Tygodniu, w dniach od 14 do 16 kwietnia odbyły się w naszym gimnazjum rekolekcje szkolne.  Rekolekcje rozpoczął ksiądz Kubiak, który wprowadził nas w tematykę rekolekcji oraz poprowadził modlitwę. Następnie uczestniczyliśmy w programie artystyczno-profilaktycznym ANTYMINA: „ Nie daj się wysterować na minę” zespołu Royal rap.

Poznaliśmy życiowe historie członków zespołu oraz wysłuchaliśmy kilka utworów muzycznych. Po tym spotkaniu,  w auli czekał na nas spektakl teatralny „White Snow” w wykonaniu studentek z wydziału resocjalizacji UAM Poznań. Spektakl poruszał problemy związane z uzależnieniem, znajomością z sieci, brakiem zainteresowania dzieckiem ze strony rodziców oraz konsekwencją podejmowanych przez nas decyzji. Pod koniec spotkania odbywa się dyskusja podsumowująca zaprezentowaną tematykę. Na zakończenie dnia w salach lekcyjnych każda klasa wykonała plakat na podstawie pieśni „Barka” i rozwiązywała test wiedzy o Janie Pawle II. Drugi dzień rozpoczęliśmy w Kościele św. Katarzyny adorując Najświętszy Sakrament. Kolejnym punktem dnia było przedstawienie „Tobiasz” wg scenariusza p. Śramy, w wykonaniu uczniów koła teatralnego pod kierunkiem p.Babik. Na zakończenie dnia,  w auli odbyło się  jeszcze jedno przedstawienie  – „Piotruś Pan”. Ostatni dzień to wspólna Eucharystia w Kościele i film w kinie „Wszystko będzie dobrze”.
Mamy nadzieję, że bogactwo treści, przeżyć, refleksji jakie towarzyszyło wszystkim podczas rekolekcji wyda „owocny plon” na każdy dzień.

Katecheci: Katarzyna Śrama, Marcin Wilk

rekolekcje2 rekolekcje3 rekolekcje5 rekolekcje6
rekolekcje7 rekolekcje8 rekolekcje9 rekolekcje10

 

Patron szkoły

Poprzedni artykuł

Debata Uczniowska Dotycząca Praw Człowieka

Następny artykuł