Aktualności

Dzień Gramatyki w II B

0
Dzień Gramatyki w II B

Gramatyka języka polskiego należy do jednych z najtrudniejszych na świecie i wielu uczniom spędza sen z powiek. Co by się stało, gdyby nauka gramatyki zamieniła się w zabawę? W czwartek 4 marca uczniowie klasy II B obchodzili Dzień Gramatyki. Na korytarzach naszej szkoły pojawiły się tajemnicze koperty, a w sali karteczki ze wskazówkami.

Po odnalezieniu kopert dzieci ochoczo uczestniczyły w zabawach z językiem. Zmagania z rzeczownikami i czasownikami wprawiły wszystkich w radosne nastroje. Dzieci poprzez wspólną zabawę dowiedziały się wielu ciekawostek dotyczących języka ojczystego, a obchody Dnia Gramatyki upamiętniliśmy stworzeniem pięknych plakatów. Fotoreportaż

Małgorzata Merecka, Karolina Rzepa

Wszystkiego Najlepszego

Poprzedni artykuł

Słowa mają moc

Następny artykuł