Aktualności

Słowa mają moc

0
Słowa mają moc
Klasa 1 a wzięła udział w cyklu warsztatów poświęconych tematyce uczuć. Uczniowie poznali całą paletę emocji i wymienili uczucia, których sami doświadczają. Wspólnie zastanawiali się również nad tym czy złość jest zawsze zła, a radość zawsze dobra? Jakie słowa mogą nas „budować,” a jakie „rujnować”. Kulminacyjnym momentem warsztatów było stworzenie gigantycznej fasolki, która „dokarmiona” pozytywnymi emocjami uczniów urosła na kilka metrów wysokości .Postanowiliśmy również posadzić żywe fasolki, o które każdego dnia będziemy dbać karmiąc je dobrymi słowami i czystą wodą.Uczniowie podjęli się również wykonania ciekawego eksperymentu. W jednym z kubków posadzili fasolkę, którą będą „dokarmiali” przykrymi słowami. Fasolka rosnąca w drugim kubku usłyszy tylko słowa kojące duszę i wzmacniające serce. Jesteśmy ciekawi efektów tego doświadczenia. Zobaczymy czy praktyka potwierdzi teorię i zła fasolka nie urośnie zbyt wysoko…O wynikach naszych obserwacji na pewno Was poinformujemy. Tymczasem pamiętajcie o mocy słów i używajcie ich rozważnie.

Sabina Jasińska, Anna Kowalska

Dzień Gramatyki w II B

Poprzedni artykuł

Hala Sportowa

Następny artykuł