Aktualności

Różne Odcienie Przemocy

0
Spektakl profilaktyczny

Spektakl profilaktyczny 17 listopada 2016 wszyscy uczniowie Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta we Wronkach uczestniczyli w spektaklach teatralnych profilaktyczno-edukacyjnych pt. “Szczęście za rogatką” i “Wyjście awaryjne” w wykonaniu aktorów z teatru Margo.

W spektaklu “Szczęście za rogatką”, który obejrzeli uczniowie klas pierwszych, aktorzy pokazali koszmar jakim jest narkomania. Poszczególne sceny przeplatane piosenkami ukazywały tragiczne losy różnych bohaterów, którzy walczyli, walczą i będą walczyć z tym zagrożeniem.

Spektakl słowno-muzyczny “Wyjście awaryjne” – dla uczniów pozostałych klas gimnazjalnych poświęcony był problemowi przemocy. Sytuacje w nim przedstawione mogą dotknąć każdego, lecz nie każdy potrafi sobie z nimi poradzić. Po tej godzinnej “lekcji” z mnóstwem dobrych rad, chwil zadumy, uśmiechu i smutku wiemy jak znaleźć “wyjście awaryjne” z sytuacji kryzysowej.

Oba spektakle uczniowie obejrzeli dzięki pomocy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Wronkach, która pomogła sfinansować te teatralne projekty .

 

Spektakl profilaktyczny Spektakl profilaktyczny Spektakl profilaktyczny Spektakl profilaktyczny

Gminne Obchody Święta Niepodległości

Poprzedni artykuł

Bądź Życzliwy!

Następny artykuł