Aktualności

Gminne Obchody Święta Niepodległości

0
Święto Niepodleglości 2016

Święto Niepodleglości 201611 listopada przedstawiciele naszej szkoły wraz z opiekunami (P. Patrycja Wituska i P. Paweł Truchan, poczet sztandarowy: Aleksandra Zielińska, Piotr Roszak i Julia Szulczyk oraz poczet kwiatowy: Aleksandra Wytrykus i Mikołaj Koza) czynnie brali udział w obchodach Narodowego Dnia Niepodległości.

Obchody 98. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny, a następnie ulicami miasta przy patriotycznych melodiach granych przez wroniecką orkiestrę dętą przemaszerowaliśmy do miejsc pamięci w celu złożenia kwiatów. Dzień 11 listopada przypomina nam, że Niepodległości nie zdobyliśmy tak szybko i łatwo. Świadomi wspólnych obowiązków ku Niepodległości naszej Ojczyzny przytoczmy słowa Marii Dąbrowskiej nawiązujące zarówno do walki o Niepodległość jak i do Jej odzyskania: “Jakby cierpienie uczyło, to Polska byłaby jednym z najmędrszych krajów świata.”

Mikołaj Koza, kl. III A

 

Święto Niepodległości 2016 Święto Niepodległości 2016

Podróż do Przeszłości

Poprzedni artykuł

Różne Odcienie Przemocy

Następny artykuł