Aktualności

Spotkanie z ukraińskimi baśniami

0
Spotkanie z ukraińskimi baśniami

Ustnie przekazywane opowieści są stare jak ludzkość. Już od zamierzchłych czasów wędrowni bajarze opowiadali nie tylko dzieciom, ale także dorosłym.
Moc baśni jest niewyczerpana. Opowieści bawią, uczą i integrują. To, co służyło przez wieki naszym przodkom, jest potrzebne i nam.
Właśnie z tych pobudek w naszej szkole został zorganizowany cykl spotkań dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej, w ramach których na warsztat wzięliśmy stare baśnie ukraińskie przetłumaczone specjalnie na tę okazją przez uczennicę klasy 8E Soffię Krotenko.

Był to czas bogaty w wymianę doświadczeń, w którym beztroska spotkała się z uśmiechem. Chcielibyśmy, aby te baśnie towarzyszyły również  Wam dlatego wkrótce będziecie mogli skorzystać z gotowych nagrań i pomocy dydaktycznych. Zdjęcia – na Facebooku

Tymczasem dziękujemy Soffi Krotenko za zaangażowanie, przygotowanie materiałów
i poprowadzenie spotkań dla dzieci.

Sabina Jasińska

W-F z Klasą: Piątkowy przystanek – Stacja Grawitacja

Poprzedni artykuł

Młodzi ilustratorzy

Następny artykuł