Aktualności

Sprzątanie Świata 2021: „Myślę, więc nie śmiecę”

0

Kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej “Sprzątanie świata -Polska 2021”. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: “Myślę więc nie śmiecę”. Finał akcji przypadł na weekend 17-19 września ale wyjścia terenowe odbywają się do końca miesiąca. Wystarczyło pół godziny spaceru brzegiem rzeki Warty aby kilka worków zapełniło się butelkami, woreczkami, reklamówkami i jednorazowymi kubeczkami z plastiku.

Plastik zdominował nasze życie, jest w wodzie, którą pijemy, powietrzu, którym oddychamy, nawet w naszych ciałach. Jego rozkład w środowisku naturalnym zajmuje 100- 1000 lat, a nawet dłużej. Mając na uwadze tegoroczne hasło szczególnie zachęcamy aby każdy z nas podjął działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych tworzyw sztucznych. Zmiany zaczynają się od małych rzeczy, które w perspektywie czasu wielokrotnie powtarzane stają się wielkie. FOTKI

 Patrycja Wituska

Dzień Kropki w SP3

Poprzedni artykuł

Powiatowe Biegi Przełajowe

Następny artykuł