Aktualności

Srebrne Dziewczyny!

0
Wicemistrzynie Wielkopolski

W piątek 17 maja reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły uczestniczyła w finale Mistrzostw Wielkopolski w piłce siatkowej w ramach XXV Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS. Zawody rozegrano w Stęszewie, a żeby do nich się zakwalifikować dziewczęta wygrywały kolejno mistrzostwa powiatowe, rejonowe oraz półfinały. W finałowych rozgrywkach spotkały się 4 najlepsze reprezentacje szkolne w województwie wielkopolskim: SP w Stęszewie, SP 15 Poznań, SP Poniec oraz SP nr 3 we Wronkach. W pierwszym meczu tego turnieju nasze siatkarki zmierzyły się z rywalkami z SP Poniec; od początku uzyskały przewagę punktową dzięki udanym zagrywkom i silnym atakom, które poparte dobrą grą w obronie dały pewne zwycięstwo 2:0 (25:11, 25:12). 

Z drugiego półfinałowego meczu,  awans do wielkiego finału wywalczyły siatkarki ze SP nr 15 w Poznaniu i to z nimi przyszło nam zagrać o Mistrzostwo Wielkopolski. Mecz finałowy był bardzo zacięty i wyrównany, dostarczył wszystkim wielu emocji. Niestety skończył się dla nas minimalną porażką w setach –  25:22 oraz 25:21 i nasze siatkarki zostały Wicemistrzyniami Województwa Wielkopolskiego w roku szk. 2023/24. Podczas wręczania nagród, medali i upominków obecni byli: burmistrz Stęszewa, prezes SZS „Wielkopolska”, dyrektor SP w Stęszewie oraz władze klubu Volley Poznań. Wyróżnienia indywidualne w naszej drużynie otrzymały: Alicja Frankowska, Maja Czura i Wiktoria Kopka.
Ogromny sukces zespołu siatkarek z naszej „trójki”, w grach zespołowych jest to największe osiągnięcia w sporcie szkolnym, jesteśmy dumni z takich siatkarek! Brawo dziewczyny! Zwłaszcza, że w składzie zespołu były tylko dziewczęta z jedynej klasy VII w szkole (ponieważ ósmej klasy u nas nie ma) i daje to nadzieję na jeszcze lepszy wynik w przyszłorocznych rozgrywkach.
Srebrne dziewczyny to: Wiktoria Kopka, Maja Czura, Alicja Frankowska, Aleksandra Kałek, Wiktoria Szymkowiak, Jagoda Nowak, Olga Czechowska, Antonina Kasprzak, Barbara Kalitka, Marta Starzonek i Hanna Regdosz – wszystkie z klasy VII S.
Warto zaznaczyć, że nie byłoby tego wielkiego sukcesu bez kilkuletniej pracy dziewcząt na zajęciach szkolnych oraz treningach w klubie AKADEMIA SPORTU WRONKI. Wielkie podziękowania i gratulacje również dla wszystkich trenerów siatkówki z AS Wronki!
TRENUJ SIATĘ we Wronkach, a możesz wygrywać, zdobywać medale i zostać mistrzem!  Kilka zdjęć

Leszek Biedziak

Napisz z nami książkę!

Poprzedni artykuł

Wycieczka do Wrocławia

Następny artykuł