Aktualności

Gminne Obchody Święta Konstytucji

0
Święto Konstytucji 2016

Święto Konstytucji 20163 maja w całych Wronkach uroczyście obchodziliśmy 225 rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie, polskiej Konstytucji z 1791 roku, powszechnie nazywanej Konstytucją 3 maja. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Marta Bartkowiak, Wojciech Biniek, Agnieszka Urlewicz, 

poczet kwiatowy: Ola Wytrykus i Mikołaj Koza oraz opiekunowie: p. Patrycja Wituska i p. Paweł Truchan. Tradycją jest, że obchody rozpoczynamy mszą świętą w kościele farnym. Podczas kazania mogliśmy usłyszeć dlaczego Maryja jest królową Polski oraz od kiedy i dzięki komu Ją tak nazywamy. Po Eucharystii udaliśmy się pod wronieckie miejsca pamięci, gdzie złożyliśmy kwiaty. Cieszące jest to, że wśród uczestników obchodów oprócz pocztów widać było wielu uczniów naszej szkoły np. harcerzy czy mażoretki. Na koniec Pan Burmistrz, Mirosław Wieczór wyraził słowa wdzięczności za udział w obchodach oraz radość, że coraz więcej mieszkańców wiesza flagi w trakcie uroczystości państwowych i narodowych.

Mikołaj Koza, klasa II A

zdj. Paweł Truchan

Święto Konstytucji 2016 Święto Konstytucji 2016 Święto Konstytucji 2016 Święto Konstytucji 2016
Święto Konstytucji 2016 Święto Konstytucji 2016 Święto Konstytucji 2016 Święto Konstytucji 2016

Witaj Majowa Jutrzenko…

Poprzedni artykuł

Narodowy Dzień Zwycięstwa

Następny artykuł