Aktualności

Narodowy Dzień Zwycięstwa

0
Dzien zwyciestwa 1

Dzien zwyciestwa 1W niedzielę 8 maja 2016 r., W 71 rocznicę zakończenia II wojny światowej obchodziliśmy Narodowy Dzień Zwycięstwa. Społeczność Wronek oddała cześć wszystkim ofiarom wojny, poległym za wolność ojczyzny.

O godzinie 12.15 zebraliśmy się z pocztem sztandarowym (Weronika Cmebrowicz, Wojciech Biniek, Julia Szulczyk), pocztem kwiatowym (Ola Wytrykus, Mikołaj Koza) oraz opiekunami (p. Bogna Kmita i p. Maria Kęsy) przed budynkiem muzeum i przy wesołej melodii granej przez miejscową orkiestrę dętą przeszliśmy na wroniecki rynek. Władze samorządowe, delegacje instytucji i organizacji pozarządowych złożyły kwiaty pod pomnikiem a Burmistrz Wronek wygłosił krótkie przemówienie. W niebo wzniosły się gołębie, będące symbolem pokoju.
Później odsłonięto pomnik legendarnego Osiołka, który wsławił się w czasie okupacji hitlerowskiej zuchwałym wyczynem (jego historia znajduje się TUTAJ).  Na koniec wysłuchaliśmy “Ballady o osiołku” autorstwa pana Jana Hyjka i wspólnie zaśpiewaliśmy “O mój rozmarynie” oraz “Legiony”. 

Mikołaj Koza, Bogna Kmita

film i zdjęcia: Ola Jurkowska, Marek Regdosz

Dzien zwyciestwa Dzien zwyciestwa 4 Dzien zwyciestwa Dzien zwyciestwa

Gminne Obchody Święta Konstytucji

Poprzedni artykuł

Z Kroniki Szkoły – Kwiecień

Następny artykuł