Aktualności

Z Kroniki Szkoły – Kwiecień

0
Nasi laureaci

Nasi laureaci Kwiecień to – dla wielu naszych gimnazjalistów – miesiąc sukcesów i szczególnych dokonań. Poniżej kilka słów o nich….

Kronikarskie informacje przekazały: p. Beata Pyzik, p. Katarzyna Szablewska i p. Iwona Krzyżanek.

 • Pomoc Pogorzelcom z Dusznik
  Marta Bartkowiak i Julia Nowicka wolontariuszki z klasy III F wzruszone losem rodziny pogorzelców z Dusznik postanowiły zorganizować na terenie Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta zbiórkę darów celem niesienia pomocy poszkodowanym. Dziewczyny zebrały sporo żywnści i ubrań a nawet imiennych upominków dla ocalałych z pozaru dzieci. 11 kwietnia Pani Nowicka wraz z wolontariuszkami przekazała dary potrzebującym. Dziękujemy wszystkim darczyńcom a przede wszystkim naszym wspaniałym uczennicom.

 • Skuteczna Pomoc Przedmedyczna
  16 kwietnia w Lubaszu odbył się X turniej Drużyn Młodzieżowych Ratowników Przedmedycznych Szkół Gimnazjalnych. W konkursie wzięło udział 10 drużyn z całego rejonu. Podczas turnieju sprawdzano wiedzę teoretyczną i praktyczną z dziedziny ratownictwa. Najlepiej test napisała uczennica naszego gimnazjum Maja Krygier, która to w tej kategorii konkursu zajęła I miejsce, później było już tylko równie dobrze. Gimnazjum im. Z. Herberta w części praktycznej zajęło I i II miejce. I miejsce zajęła drużyna z klasy IIIA w składzie: Katarzyna Mikołajczak, Dominika Telak, Mikołaj Pruc i Krzysztof Wiśniewski, II miejsce drużyna z klasy IIIC: Joanna Regdosz, Agnieszka Sokołowska i Kajetan Nowak. Wronki zgarnęły wszystkie nagrody pozostawiając smutnych rywali.

 • Ogólnopolska Olimpiada o Zdrowym Stylu Życia
  Marta Bartkowiak uczennica klasy III F – laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady o Zdrowym Stylu Życia. 18 kwietnia w Poznaniu odbyły się eliminacje wojewódzkie tego konkursu, w których Marta zajęła II miejsce. Tylko 1 punkt dzielił naszą gimnazjalistkę od lauru zwycięstwa. Duża wiedza, ogromne zaangażowanie w akcje prozdrowotne były gwarantem sukcesu, do najwyższej nagrody zabrakło może trochę szczęścia

 • Gratulacje dla Wojtka!
  14 kwietnia 2016 r. w Szkole Muzycznej w Poznaniu odbyło się oficjalne wręczenie dyplomów laureatom konkursów przedmiotowych. Wśród zgromadzonych w auli uczniów znalazł się Wojciech Nowak z klasy III F – laureat Przedmiotowego Konkursu Historycznego. Jeszcze raz gratulujemy sukcesu i pasjiw rozwijaniu swoich zainteresowań.

 • „Tu i teraz”  to motyw przewodni XIV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego – „Inne spojrzenie”. Organizator – Dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sosnowcu zachęcił uczestników do refleksji nad samym sobą i nad otaczającą Nas piękną rzeczywistością. Nad tym co ulotne, prawdziwe i najważniejsze. Nad czymś co stanowi dla Nas największą wartość – Nasze życie, które toczy się „Tu i teraz”. Laureatką Wyróżnienia w tym konkursie jest uczennica naszego gimnazjum z kl. IIIa – Maria Lukas.

 

Nasi laureaci Nasi laureaci Nasi laureaci Nasi laureaci
Nasi laureaci Nasi laureaci Nasi laureaci Nasi laureaci
Nasi laureaci Nasi laureaci Nasi laureaci Nasi laureaci

Narodowy Dzień Zwycięstwa

Poprzedni artykuł

Wycieczki Dydaktyczne do Mnichów

Następny artykuł