Aktualności

Święto Konstytucji 3 Maja

0
kon2

kon230 kwietnia 2014 odbył się w naszym gimnazjum apel z okazji Święta Narodowego 3 Maja. W stworzonym przez nauczycieli i uczniów montażu słowno- muzycznym fragmenty XVIII- wiecznej konstytucji przeplatały się z piosenkami współczesnych wykonawców (Marek Grechuta, Chłopcy z Placu Broni, Sztywny Pal Azji) śpiewanymi, a nawet granymi, przez naszych uczniów. Uwieńczeniem uroczystości był zatańczony przez uczniów szkoły reprezentacyjny polski taniec narodowy, czyli polonez.

Przygotowanie apelu było dużym wyzwaniem, a podjęli je przedstawiciele klas:  I A, I B, I F, IID, IIIA, III D, IIIE oraz IIIF . Wszystkim im serdecznie dziękuję za zaangażowanie, a zwłaszcza za pracę w swoim czasie wolnym oraz za przygotowanie kostiumów.

Hanna Klemenska

Na apelu wręczono także dyplomy uczniom, którzy zdobyli tytuł laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej “Olimpus”. Zostali nimi:

  • Konstanty Kaczmarek z kl. I B
  • Sandra Wawrzyniak i Julia Urban z kl. II C.

Nagrodzono też uczniów, którzy w czasie rekolekcji szkolnych  brali udział w Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II; nagrody otrzymali:

  • za I miejsce – Przemysław Skowroński  z kl. III D
  • za II miejsce  – Alicja Kowal z kl. III B
  • za III miejsce – Manuela Kropaczewska z III F i Wiktoria Chojan z II D
kon1 kon2 kon5 kon4
 kon6  kon3  kon7  kon8
 kon12  kon10  kon11  kon17
 kon14  kon15  kon16  kon13

 

 

 

Mateusz Naparty Zajął Drugie Miejsce w Finale Regionalnym Konkursu Wiedzy o Prawie!

Poprzedni artykuł