Aktualności

Mateusz Naparty Zajął Drugie Miejsce w Finale Regionalnym Konkursu Wiedzy o Prawie!

0
mateusz

mateuszW dniu 29 marca 2014 roku w szkołach wielkopolskich: podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odbył się szkolny etap II edycji Konkursu Wiedzy o Prawie organizowany przez Okręgową Izbę Radców Prawnych (OIRP) w Poznaniu pod Patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Wzięło w nim udział 120 uczniów z 50 szkół, do etapu regionalnego (finału) zakwalifikowało się 55 osób w tym Beata Janicka (3f), Mikołaj Wieczór (3a) i Mateusz Naparty (3a)
W dniu 28 kwietnia 2014 roku odbył się w siedzibie Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu Finał Konkursu.
W gronie jury zasiedli: Pan Zbigniew Tur – Dziekan OIRP w Poznaniu, Pani Elżbieta Powierza – reprezentująca Wielkopolskiego Kuratora Oświaty – Panią Elżbietę Walkowiak, Pani Jolanta Kucharzak – Koordynator Regionalny Konkursu.
Atrakcją potyczek konkursowych było wygłaszanie wystąpień w części ustnej konkursu w sali rozpraw OIRP w Poznaniu.
Uczestnicy finału wykazali się dużą znajomością zagadnień prawnych, będących przedmiotem konkursu oraz pasją poznawczą godną przyszłych reprezentantów zawodów prawniczych.
Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody finansowe i rzeczowe. Laureaci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych także dodatkowe 6 punktów uwzględnianych w procesie przyjęć do publicznych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2014/2015. Finaliści zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami rzeczowymi.
Pamiętano również o opiekunach (Hanna Klemenska, Łukasz Woźny, Marcin Wilk), którzy przygotowywali młodzież do konkursu – otrzymali podziękowania i nagrody książkowe.

GRATULUJEMY!!!

mateusz

 

Debata Uczniowska Dotycząca Praw Człowieka

Poprzedni artykuł

Święto Konstytucji 3 Maja

Następny artykuł